Наша адреса:

04136, Україна, м. Київ,
вул. І. Виговського, буд. 10Е, офіс 2-4

Контактні телефони:

+38 (066) 453-41-61
+38 (095) 628-82-84

Електронна пошта:

tehuchet@ukr.net

Принцип роботи теплолічильника

Принцип роботи лічильника тепла

Теплолічильники за своєю природою бувають з механічним та ультразвуковим витратоміром, від чого і формується вартість квартирного теплолічильника. Установка лічильника тепла проводиться як на подавальний, так і на зворотний трубопровід системи опалення, що дозволено заводом-виробником.

Як же працює теплолічильник? Принцип роботи ґрунтується на кількості води, яка проходить через встановлений тепловий лічильник, і різниці температур теплоносія в подаючому і зворотному трубопроводі. Гаряча вода потрапляє в батареї (радіатори) і нагріває повітря всередині приміщення, від чого і отримуємо різницю температур води на вході та виході з квартири:

Q=с⋅m⋅(t1-t2) ,

де

       Q - кількість спожитого тепла, [Гкал];

       m - масова витрата теплоносія, [м3/год];

       c - теплоємність теплоносія, [Гкал/кг⋅°С];

       t1, t2 - температури теплоносія на вході в систему та на виході з неї відповідно, [°С].

Як працює теплолічильник - тепловий лічильник у квартиру

Дані теплолічильника від датчика витрати води передаються на обчислювач. Також до нього надходять дані від двох датчиків температури, які відповідно розташовані в подаючому і зворотному трубопроводі. Обчислювач обробляє вихідні дані та зберігає їх в архіві. Вся необхідна інформація для користувача передається на екран, а також може бути зчитана системою збору даних по радіоканалу або провідному Mbuss.

Формування звіту

Ви встановили індивідуальний лічильник тепла (теплолічильник) і одразу постає питання, як зчитувати інформацію та формувати звіт для теплопостачальної організації. Необхідно вивчити інструкцію з експлуатації встановленого теплолічильника, де описано, як правильно переглянути потрібну інформацію. Залежно від виробника теплолічильника, теплова енергія виводиться на табло в різних фізичних величинах. Це необхідно для правильного переведення теплової потужності. Експлуатуюча організація часто виставляє рахунки згідно тарифу в Гкал, тож систему переведення необхідно розуміти. Для розуміння 1 Гкал = 4,187 ГДж = 1163 кВт/год.

Кожному мешканцю, який купив теплолічильник, необхідно знати, що разом із фактичними показаннями індивідуального лічильника тепла по квартирі, необхідно оплачувати опалення місць загального користування, таких як сходові клітини, ліфтові, підвали. У середньому це 0,5 грн за 1 м2 власної площі квартири.

Методика розрахунку цього платежу виходить із наступних юридичних документів

Постанова від 21 липня 2005р. N 630 Про затвердження "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" та типового договору "Про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення".

Наказ від 31 жовтня 2006р.  N 359 Про затвердження "Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків та визначення плати за їх опалення".

Наказ від 22 лютого 2008р. N 47  Про затвердження "Рекомендацій щодо застосування Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення".

Лист №Д11-10/37466 від 14 жовтня 2002р. згідно з "Роз'ясненням Українського ЗНДПІ по цивільному будівництву, 1,2 - рекомендований коефіцієнт для врахування вират теплової енергії, витраченої на опалення приміщень загального користування та на необліковані загальнобудинкові теплові втрати.