Наша адреса:

04136, Україна, м. Київ,
вул. І. Виговського, буд. 10Е, офіс 2-4

Контактні телефони:

+38 (066) 453-41-61
+38 (095) 628-82-84

Електронна пошта:

tehuchet@ukr.net

Види індивідуальних лічильників, дозволених в Україні

  • механічні - поширені у квартирах та приміщеннях площею до 100 м2;
  • ультразвукові - дозволяють заощадити при опаленні приміщень великої площі.

Механічний теплолічильник давно відомий простотою своєї конструкції, не потребує джерел електроживлення і обслуговування. Є питання щодо чистоти теплоносія, тому фільтр грубої очистки обов'язковий. Важливим моментом є ціна - вона доступна більшості громадян, але відпрацює такий лічильник не довго. Як правило, це один міжповірочний період, потім його потрібно міняти.

Ультразвукові лічильники більш досконалі та точні в порівнянні з механічними, але і конструкція їх складніша. Їх принцип дії ґрунтується на використанні ультразвуку, який поширюється у воді з певною швидкістю. Щоправда це правило діє за однієї умови: у воді не має бути ніяких домішок. Інакше всі переваги зводяться нанівець, виміри будуть не точними.

Встановлення приладів обліку: алгоритм дій

Підготовка дозвільних документів на монтаж – це відправна точка. Після їх оформлення переходять до наступного етапу – встановлення. Послідовність дій виглядає так:

  • укладання договору з сумлінним підрядником на проведення робіт з монтажу приладу обліку;
  • створення індивідуального проекту та іншої технічної документації, яку потрібно узгоджувати із ресурсопостачальною організацією;
  • монтаж приладу обліку;
  • опломбування та постановка на облік у ресурсопостачальній організації.

Вимоги законодавства щодо встановлення лічильників тепла

Слід пам'ятати, що встановлення індивідуальних приладів обліку можливе лише у квартирах з горизонтальним розведенням системи опалення. Один лічильник видає дані вимірювань за всю квартиру. У регіональних центрах та в Києві будинки з такою системою розведення будувалися лише після 2000 року, тому власникам нерухомості, побудованої до цього періоду, доведеться обмежити своє бажання заощадити. Встановити загальнобудинковий прилад обліку - це все, що можна зробити у цій ситуації. Але й у такий спосіб можна заощадити до 30% від загальних витрат на тепло.