Наша адреса:

04136, Україна, м. Київ,
вул. І. Виговського, буд. 10Е, офіс 2-4

Контактні телефони:

+38 (066) 453-41-61
+38 (095) 628-82-84

Електронна пошта:

tehuchet@ukr.net

Лабораторія для повірки теплолічильників

Наявність власної метрологічної лабораторії дає можливість надавати якісні та своєчасні послуги з повірки теплолічильників

Метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно отримати свідоцтво про повноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - свідоцтво про повноваження), яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері діяльності.

Уповноважені організації включаються до Державного реєстру метрологічних центрів та повірочних лабораторій, уповноважених на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що знаходяться в експлуатації, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Персонал, відповідальний за виконання робіт з повірки теплолічильників, повинен мати професійну підготовку в галузі метрології, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого бакалавра, бакалавра, магістра з інженерно-технічних спеціальностей.

Обладнання, яке використовується в метрологічному центрі компанії ТОВ «Техно-Енерджі +», пройшло первинне калібрування в ДП «Укрметртестстандарт» та має відповідні дозвільні документи.

Установка проливна АС-50(80)-В/0,005…10,0-С/0,03…45,0

 Проливна установка АС-50(80)-В/0,005…10,0-С/0,03…45,0

Дане обладнання призначене для лічильників води та витратомірів теплолічильників DN15….DN80 всіх типів (механічних, ультразвукових, вихрових та електромагнітних) у робочому діапазоні від 0,005 до 45,0 м3/год. Методом вимірювання маси або методом звірення в автоматичному або напівавтоматичному (при візуальному знятті показань) режимі.

Наявність свідоцтва про калібрування по ДСТУ ISO IEC 17025, виданого науковим метрологічним центром ДП «Укрметртестстандарт», м. Київ.

Свідоцтво про калібрування проливної станції

Основні технічні та експлуатаційні характеристики

Метод повірки Вимірювання маси (ваговий), звіряння
Клас точності 0,15% (методом вимірювання маси), 0,3% (методом звіряння)
Режим роботи Автоматичний
DN приладів, що повіряються DN15, DN20, DN25, DN32,
DN40, DN50, DN65, DN80
Мінімальна відтворювана витрата 0,005 м3/год
Максимальна відтворювана витрата 15,0 м3/год (ваговим методом); 45,0 м3/год (методом звіряння)
Довжина монтажної ділянки 2 гілки по 1350 мм (U-подібний)
Кількість приладів, що повіряються DN15 … DN50 – до 10 шт.,
DN65…DN80 – до 4 шт.
Робочі зразки Електронні ваги – електромагнітні витратоміри;
Лічильники (3шт.), виконання ділянки – кераміка та платина
Діапазон зважування Від 1 до 100 кг
Параметри вхідних каналів 4 активних (3,6 В) імпульсних входи з частотою до 250 Гц;
10 пасивних імпульсних входів (до 24 В) із частотою до 100 Гц* (опція)
Виконавчі та затискні механізми Пневматичні
Режим встановлення заданої витрати Безступінчасте регулювання
Управління витратою Автоматичне зі стабілізацією
Система водопостачання Замкнута
Місткість оборотного бака 600 л
Матеріал установки Нержавіюча сталь (включаючи насоси)
Живлення 380 В, 3 фази, до 5 кВт
Габаритні розміри 3670 х 614 х 1770 мм

Термостат рідинний СЕРІЇ ТСР – 0105, від +25 до +100°С, ±0,1°С, 10 л, глибина 300 мм

 Термостат рідинний СЕРІЇ ТСР

Для забезпечення та відтворення термостатованого середовища при повірці (калібруванні) термометрів. Діапазон відтворюваних температур становить від +25 до +100°С. Дані термостати входять до складу автоматизованого метрологічного центру під час повірки різницевих термоперетворювачів опору теплових лічильників.

Наявність державного атестату ДСТУ ISO IEC 17025, виданого науковим метрологічним центром ДП «Укрметртестстандарт».

Свідоцтво про калібрування термостату

Основні технічні характеристики

Температура термостатування Від 0 до 100°С *
Дискретність задання температури 0,01°С
Межа основної абсолютної похибки вимірювання і відтворення температури, що допускається ± 0,05°С
Нерівномірність температурного поля в місці розташування термовводів на глибині занурення від 120 до 250 мм щодо центру робочого об'єму, не перевищує Для температур не вище 60°С: ± 0,02°С;
Для температур вище 60°С: ± 0,03°С
Коливання температури не виходять за межі ± 0,02°С **
Час виходу на робочу температуру, не більше 90 хв.
Обсяг робочого простору 11 л
Внутрішні розміри термостатованої ємності Діаметр: не менше 220 мм,
Висота: 300 мм
Живлення Напруга: 220 + (22 - 33) В,
Частота: 50 ± 1 Гц
Споживана потужність, не більше 1000 Вт
Електрична ізоляція кіл живлення щодо інших кіл та корпусу витримує напругу змінного струму частотою 50 Гц (ефективне значення) 1500 В
Опір ізоляції, не менше 20 МОм

Примітки:
* Діапазон температур може бути вужчим при застосуванні інших видів теплоносіїв (наприклад, води);
** Коливання температури гарантуються лише для стабільної мережі.

Калібратор теплообчислювачів КТВ-061

 Калібратор теплообчислювачів КТВ-061

Калібратор теплообчислювачів призначений для відтворення вихідних сигналів термоперетворювачів опору та лічильників води і може застосовуватися для перевірки теплообчислювачів, що входять до складу теплолічильників. Також калібратор може використовуватися як секундомір або таймер, вимірювач частоти мережевої напруги.

Калібратор забезпечує задання електричного опору, що відповідає опору термоперетворювачів типу Pt100, Pt500 і Pt1000 при температурі теплоносія 40, 70 °С (у зворотному трубопроводі) та 73, 75, 80, 90, 130, 150 °С (в подаючому трубопроводі).

Наявність свідоцтва про калібрування ДСТУ ISO IEC 17025, виданого науковим метрологічним центром ДП «Укрметртестстандарт», м. Київ.

Основні технічні характеристики

Кількість імпульсів (програмується) Від 1 до 9999
Період вихідних імпульсів (програмується) Від 1 до 10
Скважність імпульсів 2
Вихід П'ять гальванічно розділених синхронних контактів герконів реле (Iмах = 50 мА, Umах = 50 В)
Похибка завдання періоду (за абсолютною величиною), не більше 10%
Живлення 220 В, 50 ± 1 Гц
Споживана потужність, не більше 3 Вт
Електричний опір ізоляції між гальванічно розділеними колами, щонайменше 20 МОм
Електрична ізоляція кіл живлення щодо інших кіл витримує напругу змінного струму частотою 50 Гц (ефективне значення) 1500 В
Середній термін служби, щонайменше 8 років
Маса, не більше 0,8 кг
Габаритні розміри основного блоку 147 x 50 x 140 мм

Звідки йде тепло

Для того, щоб заощаджувати кошти на опалення, потрібні не тільки встановлення лічильника тепла (дозволяє платити тільки за спожите тепло) і наявність встановлених терморегуляторів на батареях (дозволяють регулювати необхідну кількість тепла). Необхідне також розуміння, звідки йде тепло з дому, та вжиття заходів щодо зниження теплових втрат.

Стіни


Тепловтрати через стіни в середньому становлять 35% від загальних тепловтрат будинку. Пов'язано це з 2 факторами: дуже великою площею огороджуючих конструкцій і низьким термічним опором стіни. Також при будівництві будівель можливі будівельні дефекти або низька якість матеріалів, що згодом веде до погіршення здатності стін утримувати тепло. Таким чином, якщо стіни будинку не утеплені, то проведення найпростішого утеплення дасть економію в 20%.

 

Підлога


Теплові втрати через підлогу пов'язані з тим, що під будинками знаходяться технічні приміщення, в яких температура набагато нижча, ніж у житлових приміщеннях. Якщо під підлогою знаходиться земля, теплові втрати відбуваються за рахунок містків холоду.

 

Вікна та двері


Витоки тепла через вікна, як правило, пов'язані з якістю їх встановлення та конструкції. У радянські часи вікна встановлювали з урахуванням інфільтрації – повітрообміну за рахунок нещільностей у конструкції віконних рам. Заміна вікон на нові енергоефективні допоможе знизити тепловтрати як мінімум на 15%. Також важливим фактором є регулювання вікон мешканцями "вікно відчинене - вікно зачинене". Поки у мешканця немає лічильника тепла, у нього немає інструменту для економії, тому обігрівається вулиця, а не квартира.

 

Покрівля


Тепловтрати через покрівлю становлять 25%. Вони менші, ніж втрати через стіни, і більші, ніж через підлогу через те, що температура покрівлі нижча, ніж температура землі. Для багатоповерхових будинків тепловтрати через покрівлю знижуються до 10-15%.

 

Переконатись у доцільності утеплення будинку Ви можете, прочитавши статтю про обстеження тепловізором, яке допомагає виявити всі вище зазначені дефекти в огороджуючих конструкціях будівель і показує порівняльний ефект від утеплення будинків.

Як правильно економити на опаленні

Саме встановлення лічильника тепла ще не означає, що буде досягнуто бажаної економії на рахунках за опалення. Є кілька основних дій, які допоможуть раціонально використати тепло.

  • Терморегулятори


    Встановлення терморегуляторів на батареї - це найшвидший і найефективніший спосіб економити на теплі за мінімальних початкових витрат. Виходячи з принципу роботи теплолічильника, при зменшенні витрати теплоносія зменшується спожита кількість тепла. Таким чином, перекриваючи терморегуляторами протікання води, кожен може регулювати своє споживання тепла, а лічильник його порахує.
  • Відбивачі тепла


    Як відомо, батареї віддають тепло двома способами: шляхом конвекції (рухом повітря, що нагрівається) і променистим теплообміном (інфрачервоне випромінювання тепла). Тому якщо наклеїти за батареями відбивачі тепла, то тепло від батареї грітиме не зовнішню стіну, а віддаватиметься у квартиру. Початкові витрати мінімальні.
  • Провітрювання


    Провітрювати приміщення потрібно "залповим" способом, тобто на кілька хвилин навстіж відкрити вікна. Таке провітрювання дозволить зробити необхідний повітрообмін, а також не охолоджувати стіни квартири, на відновлення температури яких йде чимало тепла.
  • Вентиляція


    Близько 65% теплових втрат зсередини будівлі припадають на вентиляцію. При вентиляції тепло разом із повітрям йде з приміщення та гріє вулицю. Тому вентиляцію на кухні потрібно включати лише під час приготування їжі, а у вентканалах виключати наявність протягів.

Принцип роботи лічильника тепла

Теплолічильники за своєю природою бувають з механічним та ультразвуковим витратоміром, від чого і формується вартість квартирного теплолічильника. Установка лічильника тепла проводиться як на подавальний, так і на зворотний трубопровід системи опалення, що дозволено заводом-виробником.

Як же працює теплолічильник? Принцип роботи ґрунтується на кількості води, яка проходить через встановлений тепловий лічильник, і різниці температур теплоносія в подаючому і зворотному трубопроводі. Гаряча вода потрапляє в батареї (радіатори) і нагріває повітря всередині приміщення, від чого і отримуємо різницю температур води на вході та виході з квартири:

Q=с⋅m⋅(t1-t2) ,

де

       Q - кількість спожитого тепла, [Гкал];

       m - масова витрата теплоносія, [м3/год];

       c - теплоємність теплоносія, [Гкал/кг⋅°С];

       t1, t2 - температури теплоносія на вході в систему та на виході з неї відповідно, [°С].

Як працює теплолічильник - тепловий лічильник у квартиру

Дані теплолічильника від датчика витрати води передаються на обчислювач. Також до нього надходять дані від двох датчиків температури, які відповідно розташовані в подаючому і зворотному трубопроводі. Обчислювач обробляє вихідні дані та зберігає їх в архіві. Вся необхідна інформація для користувача передається на екран, а також може бути зчитана системою збору даних по радіоканалу або провідному Mbuss.

Формування звіту

Ви встановили індивідуальний лічильник тепла (теплолічильник) і одразу постає питання, як зчитувати інформацію та формувати звіт для теплопостачальної організації. Необхідно вивчити інструкцію з експлуатації встановленого теплолічильника, де описано, як правильно переглянути потрібну інформацію. Залежно від виробника теплолічильника, теплова енергія виводиться на табло в різних фізичних величинах. Це необхідно для правильного переведення теплової потужності. Експлуатуюча організація часто виставляє рахунки згідно тарифу в Гкал, тож систему переведення необхідно розуміти. Для розуміння 1 Гкал = 4,187 ГДж = 1163 кВт/год.

Кожному мешканцю, який купив теплолічильник, необхідно знати, що разом із фактичними показаннями індивідуального лічильника тепла по квартирі, необхідно оплачувати опалення місць загального користування, таких як сходові клітини, ліфтові, підвали. У середньому це 0,5 грн за 1 м2 власної площі квартири.

Методика розрахунку цього платежу виходить із наступних юридичних документів

Постанова від 21 липня 2005р. N 630 Про затвердження "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" та типового договору "Про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення".

Наказ від 31 жовтня 2006р.  N 359 Про затвердження "Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків та визначення плати за їх опалення".

Наказ від 22 лютого 2008р. N 47  Про затвердження "Рекомендацій щодо застосування Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення".

Лист №Д11-10/37466 від 14 жовтня 2002р. згідно з "Роз'ясненням Українського ЗНДПІ по цивільному будівництву, 1,2 - рекомендований коефіцієнт для врахування вират теплової енергії, витраченої на опалення приміщень загального користування та на необліковані загальнобудинкові теплові втрати.